Τεχνικός τηλεπικοινωνιών και δικτύων - Field Service Engineer

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 2 weeks ago Πάτρα

Η θέση εργασίας αφορά την εταιρία:

EUROAXES GREECE
Περιγραφή

H EUROAXES, τεχνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των τηλεπικοινωνιών, αναζητά ειδικευμένους τεχνικούς τηλεπικοινωνιών και δικτύων στον Νομό Αχαΐας.
Κωδικός αναφοράς: Τεχνικός τηλεπικοινωνιών / Πάτρα

Αρμοδιότητες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στο πεδίο (Field).
  • Εγκατάσταση και συντήρηση υποδομών δικτύου χαλκού (LLU) και οπτικών ινών (FTTH).
  • Εγκαταστάσεις νέων τηλεφωνικών συνδέσεων παρόχων.
  • Άρση βλαβών τηλεπικοινωνιακού δικτύου.
Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο AEI, TΕΙ ή ΙΕΚ Τεχνολογικής κατεύθυνσης.
  • Θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι με κατεύθυνση τηλεπικοινωνίες και δίκτυα.
  • Επιθυμητή αποδεδειγμένη εμπειρία σε ανάλογη θέση.
  • Γνώση σε δίκτυα νέας γενιάς (ADSL,VDSL, SHDSL, FTTH).
  • Χρήση Η/Υ και MS Office.
  • Καλή χρήση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας.
  • Δίπλωμα οδήγησης (τουλάχιστον κατηγορίας Β΄).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες.
  • Δυνατότητα εργασίας στο εξωτερικό (σε μελλοντικό δεύτερο χρόνο)
Απολαβές & Παροχές
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει εμπειρίας και προσόντων καθώς και ένα πακέτο επιπλέον αμοιβών βασιζόμενο σε ένα δίκαιο Bonus Scheme.
  • Σύμβαση Αορίστου χρόνου.
  • Παροχές όπως αυτοκίνητο ή δίκυκλο, κινητό τηλέφωνο και έξοδα κίνησης καλύπτονται από τον Όμιλο.
  • Συνεχείς ευκαιρίες συμμετοχής σε προγράμματα εσωτερικής εκπαίδευσης, καθώς και εκπαίδευση σε αναγνωρισμένα ιδρύματα όπως το ΟΤΕ Academy, με πλήρη κάλυψη των εξόδων.
  • Παρέχουμε προοπτικές εξέλιξης προσωπικής/επαγγελματικής σε μια αναπτυσσόμενη αγορά γεμάτη προκλήσεις.
Οδηγίες Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος
Για αποστολή Βιογραφικού πατήστε το κουμπί "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".
Παρακαλείστε να αναφέρετε και τον Κωδικό Αναφοράς.

Κάνοντας αίτηση σε μία αγγελία εργασίας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Απορρήτου του achaiajobs.gr.

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Δημοσιεύθηκε : 2 weeks ago
Πάτρα

Αιτήσεις δεκτές έως και : 30/05/2021

Job ID : 277FHZZ5IHI

Achaia Jobs

Πάτρα, Αχαΐα

2109639269

Το Achaia Jobs αποτελεί μέρος της Local Jobs, μιας startup που δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη εξειδικευμένων projects γύρω από θέματα εργασίας και απασχόλησης στην Ελλάδα. Με την καθημερινή μας ενασχόληση φροντίζουμε ώστε οι ενδιαφερόμενοι να ενημερώνονται για τις τρέχουσες θέσεις εργασίας στο νομό Αχαΐας. Επιθυμία μας είναι να προσφέρουμε ποιοτικές και προσιτές υπηρεσίες στις επιχειρήσεις του τόπου, ώστε να στελεχώνονται με το καταλληλότερο ανθρώπινο δυναμικό. Για διευκρινήσεις, ειδικά πακέτα υπηρεσιών ή βοήθεια σχετικά με τη διαδικασία δημοσίευσης, μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία με την ομάδα του Achaia Jobs.